10.12.2018

Po dlouhé době se vám opět ozývám. Jak bylo napsáno v poslední aktualitě, Dominiček v loňském roce skončil po těžkém průběhu nemoci na oddělení OPRIP ve FN Ostrava Poruba. Domísek byl téměř měsíc na umělé plicní ventilaci a stav byl vážný. Naštěstí je Domísek můj velký bojovník a vše zvládnul. Rekonvalescence po pobytu na OPRIPu však trvala ještě velmi dlouho a Domísek nebyl v dobrém zdravotním a ani psychyckém stavu. Po propuštění domů nám začal další kolotoč. Doléčování proleženin z OPRIPu trvalo několik měsíců. Nejtěžší však bylo dostat Domíska do dobré psychické pohody. Domísek měl po návratu strach ze všeho co se kolem něj dělo. Nejtěžší pro něj bylo překonat strach z vykašlávání hlenů, doslova to byl boj s každým hlenem. Stačil i jeden nevykašlaný hlen a okamžitě mu výrazně klesla saturace a začal promodrávat a špatně dýchat. Spousta věcí se po návratu z nemocnice změnila. I přes Domískův špatný stav jsme museli provádět rehabilitace pro zlepšení jeho dýchání (míčkování, bazální stimulace, vibrační masáže hrudníku na uvolnění hlenu), spousta inhalací a to vše ve dne i v noci. Trvalo mnoho měsíců než se Domískův stav zlepšil. Od návratu z nemocnice jsme omezili i kontakt s lidmi, kvůli snížení rizika nákazy jakoukoliv nemocí. Pro Domíska je každá nemoc velké riziko a proto dělám vše, co je v mých silách, abych Domíska co nejvíce ochránila. Již před nějakou dobou jsem Domíska mimo jiné nechala naočkovat proti chřipce, apod. V současnou chvíli můžu říct, že je na tom Domísek o mnoho lépe, opět se na mě krásně směje a pomáhá mi s vykašláváním. Ikdyž na něj musím žalovat, že je občas pěkně tvrdohlavý beran:-) Jsem moc šťastná, že Domísek i já jsme zvládli tuto další těžkou životní zkoušku, ipřesto že se ke všemu přidaly i mé vážné zdravotní problémy.

Všem co na nás po celou dobu mysleli a na dálku nás podporovali moc děkujeme. A také se omlouvám za dělší prodlevu s touto aktualizací.

Foto z oddělení OPRIP viz.: OPRIP FN Ostrava 2017

24.6.2017

V tuto chvíli je Domísek hospitalizován na ARU, kvůli zhoršení nemoci, která Domíska trápila již několik dní. Samozřejmě jsem po celou dobu s ním a opět společně bojujeme o Domískovo zdraví. Bohužel je jeho stav vážný, ale já pevně věřím, že v příští aktualitě přinesu jen samé dobré zprávy. Držte nám prosím pěsti.

4.1.2017

Rádi bychom vám všem popřáli šťastný nový rok 2017, hodně úspěchů v osobním i pracovním životě a hlavně to nejdůležitější a to zdraví.

Od října loňského roku Domísek v Ostravě podstupuje několik terapií např. Kaiser-Kabat, Vojtovu metodu, kranyosakrální terapii a hydromasáže dolních i horních končetin. Samozřejmě s Domískem i nadále pokračuji v domácích rehabilitacích. Díky tomu všemu se Domísek postupně více a více zlepšuje např. je více vnímavější, dokáže lépe projevit jakoukoliv nelibost a také radost. Začal se častěji smát nahlas a i více křičet, když se mu něco nelíbí:-) Jsem šťastná za každý pokrok, který Domísek udělá.

Koncem předešlého roku jsme se konečně dočkali schválení nového vozíčku, který Domískovi daleko více vyhovuje ve všech směrech. Bohužel pro mě je manipulace s vozíkem i usazování Domíska do vozíčku o dost fyzicky namáhavější než u starého vozíku. Důležité ale je, že ve vozíčku sedí Domísek daleko lépe a rovněji.

Koncem roku jsme také absolvovali několik vyšetření u lékařů. Vše dopadlo dobře a díky tomu, že se Domískovi začíná srovnávat tlak, lékařka začala postupně snižovat dávkování léků na tlak. Musíme také podstoupit chybějící očkování. Nečekala jsem, že s očkováním bude takový velký problém. Po konzultaci s lékařkou z očkovacího centra v Motole to vypadá, že budeme muset podstoupit všechna potřebná očkování přímo tam.

V listopadu loňského roku jsme měli absolvovat další rehabilitační pobyt v Adeli. Tentokrát jsme neměli pevný termín, ale byli jsme tzv. „na čekačku“, kdy jsme čekali na uvolnění termínu jako „náhradníci“. Bohužel jsme ale museli termín odmítnout kvůli špatnému počasí a také kvůli absenci druhého automobilu, který je třeba, abychom odvezli do Adeli všechny potřebné věci včetně kyslíkových bomb. O dalším termínu budeme tedy uvažovat nejdříve na jaře zejména s ohledem na počasí.

Vánoce i letos proběhly v klidu a pohodě. Domísek dostal několik dárečků, ze kterých měl velkou radost. O Silvestru Domísek jako vždy půlnoc prospal:-)

24.12.2016

Přejeme vám všem ty nejkrásnější Vánoce. Ať už jste se svými blízkými nebo je budete prožívat bez svých rodin. Odpočiňte si, dělejte vše, co přes rok nestihnete. Nezapomínejte, že život je krátký a je hlavně o prožitcích a krásných momentech.
Krásné Vánoce přeje Dominiček a jeho maminka

21.8.2016

Před 14 dny jsem byla s Domískem na kontrole u neurologa a také na EEG. Výsledky z EEG dopadly dobře a lékař viděl i zlepšení v oblasti aktivity mozku. Navíc EEG neprokázalo epileptické záchvaty, takže pan doktor začal snižovat dávku antiepileptik a postupně je vyřadí úplně. Navíc tyto antiepileptika Domíska utlumovala, protože měla podobný účinek jako léky na spaní. Díky dobrým výsledkům z EEG nasadil pan doktor Domískovi i nový lék na podporu aktivity mozku. Dokonce nás i pochválil, že je na Domískovi vidět, že žije aktivní život a že nijak nestrádá a zdůraznil, že je to velmi důležité k neustálému zlepšování Dominičkovo stavu.

Na nový vozíček od Ottobocku bohužel stále čekáme. Jsme z toho docela smutní, protože jsme měli mít vozíček doma hned po návratu z Adeli. Bohužel nám nezbývá nic jiného než čekat, až dorazí nástavec na abdukční klín od dodavatelské firmy Ottobocku.

Hned po návratu z Adeli jsme doma začali naplno cvičit. Díky tomu, že nás v Adeli naučili nové cviky, které již nezvládám sama, cvičíme tedy s Domískem ve dvou. Domísek poctivě denně cvičí 2,5-3 hodiny a ještě si užívá cca 30 minutovou masáž:-) Doma pokračujeme i v logopedii a zkoušíme různá kašovitá jídla, sladkosti, slané věci, apod.

Po domluvě s neurology v Adeli bychom rádi pokračovali ve stejných terapiích i doma. Proto se v současné době snažím najít fyzioterapeuta, který by ovládal Kaiser-Kabat (PNF) metodu nebo kraniosakrální metodu. Dále se snažím najít zařízení, kde by Dominiček mohl podstupovat vířivé koupele na dolní i horní končetiny.

Další pobyt máme naplánovaný na říjen/listopad tohoto roku, takže už se moc těšíme a doufáme, že bude vše v pořádku a že budeme zdraví. Znovu bych velmi ráda poděkovala všem sponzorům, kteří nám na rehabilitace v Adeli přispěli. Z celého srdce vám všem děkujeme.

Na stránky jsem dnes také vložila příběh, video i fotografie ze 3. pobytu v Adeli.

7.8.2016

Včera jsme se vrátili domů z dlouho očekávaného 3. rehabilitačního pobytu v Adeli. I tentokrát se nám v Adeli moc líbilo a těžko se nám odjíždělo zpět domů. Domísek vše bez problémů zvládnul a dočkali jsme se dalších pokroků. Na stránky brzy opět vložím fotografie, video a samozřejmě i příběh z totoho pobytu. Ráda bych znovu velmi moc poděkovala všem sponzorům, kteří nám i tento 3. pobyt umožnili. Díky vám může Dominiček dělat v Adeli další a další pokroky. Z celého srdce vám děkujeme.

10.7.2016

Tak jsme se konečně dočkali, vozík, na který jsme více než rok čekali, nám pojišťovna schválila. Je již ve výrobě a proto doufáme, že bude moci Dominiček odjet do Adeli již s novým vozíčkem. Přípravy do Adeli u nás vrcholí, odjíždíme 24.7 a budeme se vracet 6-7.8. Domíska se snažím co nejvíce chránit od jakéhokoliv nachlazení, aby nám tento termín už konečně vyšel, protože se už do Adeli moc těšíme. Celou dobu jsem s Domískem doma cvičila, takže bude opět na tento pobyt dobře připravený. Po návratu z Adeli určitě na stránky vložím opět nové fotografie i videa a napíši, jak si Dominiček vedl, zda udělal nějaké nové pokroky a já pevně věřím, že udělá, protože je to šikula a bojovník :-)

27.5.2016

Po delší době bych Vám chtěla napsat další novinky. Jak jsem zmiňovala v předchozí aktualitě, Domisek v březnu podstoupil vyšetření tzv. holperem, výsledky byly v pořádku a lékařka upravila Dominičkovi dávkování léku na tlak. V polovině dubna jsme byli na kontrole na gastroentrologii, která také byla v pořádku. V květnu jsme měli naplánované dvě kontroly u plicního lékaře a neurologa v Ostravě, ale museli jsme je bohužel přeplánovat kvůli toho, že byl Dominiček začátkem května nemocný. Naštěstí se z nemoci rychle dostal díky včas nasazeným antibiotikům. I z tohoto důvodu, že byl Domisek nemocný, jsem musela opět posunout termín odjezdu do Adeli z 5.6. na 24.7. Nový vozíček VZP stále ještě neschválila. A upřímně již začínám přemýšlet, že se pokusím zajistit nový vozíček pro Domiska přes nějakou nadaci, protože na schválení přes VZP čekám již více než rok a Dominiček nový vozíček nutně potřebuje.
Máme za sebou i jednu velmi veselou událost a to byla oslava Dominičkových 15. narozenin začátkem dubna :-) Takže z Domiska už je velký chlapák :-)

8.3.2016

Minulý týden jsem byla s Dominičkem na kontrole u ortopeda v Ostravě kvůli podání nové žádosti na invalidní vozíček. Příští týden nás čeká 24h monitorování krevního tlaku a den po té má Domisek kontrolní vyšetření na gastroenterologii v Ostravě. Minulý týden měl Dominiček i odběry krve a vše je v pořádku, za což jsem velmi šťastná. Velmi ráda bych také poděkovala dárcům, kteří nám i nadále zasílají finanční příspěvky a tím nám umožní další pobyty v Adeli Medical center.
Moc děkujeme.

19.2.2016

V neděli 28.2 jsem měla s Dominičkem odjet na plánovaný 14 denní rehabilitační pobyt do Adeli. Bohužel jsem musela tento pobyt zrušit kvůli zdravotním problémům a také jiným vážnějším věcem. S paní Rajnicovou z Adeli jsme se domluvily na dalším termínu a to hned na začátek června. Jsme smutní z toho, že nemůžeme tento týden odjet do Adeli, ale v tomto případě se nedá nic jiného dělat. Dominiček je šikulka, bojujeme jak se dá.
Cvičíme skoro každý den a také se věnujeme nadále logopedií. Čeká nás nyní ale spousta jiných vyšetření jako je např. pulmologie, gastroentrologie, neurologie, nefrologie a také nás čeká zubní kontrola v Olomouci a také musím podat novou žádost na invalidní vozík, tentokrát budu tuto žádost, která nám už byla několikrát zamítnuta, podávat přes ortopeda v Ostravě.

Jsem smutná a unavená z toho jak pojišťovny tak důležité věci jako jsou invalidní vozíky neschvalují.
Celý rok se snažím, aby Dominiček dostal vozík, který potřebuje ze všeho nejvíc a který je přizpůsobený jeho zdravotním komplikacím (skolioza) a pro jeho další vývoj je hodně důležitý. Doufám tedy, že tentokrát pojišťovna již naši žádost schválí a vše proběhne bez problémů.

15.12.2015

Po několikatýdenní pauze od cvičení, kdy Domísek nemohl kvůli nemoci cvičit, se vracíme zpět do obvyklého režimu. Domísek znovu každý den pilně cvičí, abychom vše co nejdříve dohnali. Nový vozík nám pojišťovna bohužel ještě neschválila. Budeme tedy opět podávat novou žádost a doufáme, že tentokrát již pojišťovna vozík schválí. Současný vozík je již zcela nevyhovující a aby se Dominičkovi nezhoršovala skolioza potřebuje co nejdříve vozík nový. Měli jsme také zarezervovaný termín v Adeli, na který jsme měli odjet v měsíci lednu, kvůli mým vážným zdravotním problémům jsem musela tento termín zrušit a zarezervovat nový a to v termínu 29.2 - 12.3 2016. Pevně doufám, že bude vše v pořádku a budeme moci s Dominičkem do Adeli odjet.

Jelikož se již blíží vánoce, přejeme vám všem šťastné a klidné prožití svátku vánočních a také šťastný nový rok.

7.10.1015

Dnes byl na stránky přidán Dominičkův příběh z druhého pobytu v Adeli a rovněž i fotografie a video z tohoto pobytu. Od návratu z Adeli Dominiček doma se mnou pilně cvičí a také se věnujeme logopedii. Minulý týden jsme si vyzvedli novou sedačku pro Domiska, která by měla zabránit zhoršování skoliozy a slouží také k udržení správné polohy těla při sedu. Domisek má také za sebou polygrafické vyšetření, které spočívalo v monitorování dechu, saturace při spánku. Ještě nevím zda se toto vyšetření povedlo, protože Dominiček zrovna v tu noc nespal :-) Takže sama jsem zvědavá jak dopadnou výsledky. Z transp.účtu jsem uhradila dvě faktury spojené s rehabilitačním pobytem v Adeli. Jednalo se o doplatek zálohové faktury na rehabilitace a dále také úhrada pobytu.

29.9.2015

V neděli 20.9 jsem se s Dominičkem vrátila z 2. rehabilitačního pobytu v Adeli Medical Center v Piešťanech. Přesto, že jsem s Dominičkem pravidelně doma cvičila, měla jsem trochu před odjezdem do Adeli obavy, zda bude Dominiček dobře připravený na nové náročnější cviky, které při 1. pobytu Dominiček nezvládnul kvůli ochablému a zkrácenému svalstvu. Byla jsem velmi ráda, když nás v Adeli pochválili a řekli, že je na Domískovi vidět zlepšení a že má daleko více zpevněné a posílené svalstvo než při 1. pobytu. I přesto, že se ani 2. pobyt neobešel bez natažené šlachy a dní, kdy byl Domísek dost vyčerpaný, zvládnul vše s úsměvem a bez větších problémů.

Opět bych touto cestou ráda poděkovala všem dárcům, kteří Dominičkovi zaslali i sebemenší finanční příspěvek a pomohli mu tak k dalšímu rehabilitačnímu pobytu. Neurolog v Adeli nám doporučil další pobyt začátkem ledna, proto budeme moc šťastní za jakoukoliv finanční pomoc. Moc děkujeme.

Podrobnější informace vložím do konce týdne a také budete moci shlédnout foto i video z tohoto rehabilitačního pobytu.

3.9.2015

Od prvního pobytu v Adeli již uplynuly více něž dva měsíce. A my se pomalu chystáme na náš druhý pobyt, který nás čeká od 6.9 2015 do 20.9 2015. I přes mé vážnější zdravotní problémy, které mě v poslední době potkaly, jsem s Dominičkem pravidelně doma cvičila a jeho úsměv mě neustále popoháněl dopředu. Dominiček se ještě více zpevnil a více posílil svalstvo a shodil i nějaké to kilo :-) Strašně moc se do Adeli těšíme a doufám, že vše proběhne v pořádku a bez žádných komplikací. Dominiček také podstoupil několik kontrolních vyšetření před našim odjezdem a nic nebrání tomu, aby znovu tento rehabilitační pobyt mohl podstoupit. Ráda bych se s každým z Vás osobně potkala a potřásla rukou a do očí poděkovala, že jste umožnili mému synovi pokračovat v rehabilitacích, které mu usnadní už tak složitý život.

Děkujeme.

30.7.2015

Tento týden jsem se dozvěděla, že nám VZP neschválila nový vozíček. Jsem z toho velmi zklamaná, protože Dominiček tráví většinu dne ve vozíčku a ten současný je zcela nevyhovující a navíc jsem na schválení čekala několik měsíců. Teď budu muset vybrat jiný typ vozíku a opět čekat na schálení. Je smutné, že pojišťovny dělají takové problémy se schválením tak důležitých věcí jako je vozík. Minulý týden jsme také byli na kontrole na neurologii v Ostravě, při které jsme se domluvili na dalších vyšetřeních, které Dominička čekají po návratu z Adeli. S neurologem jsem konzultovala i pokroky, které Dominiček v Adeli udělal a byl rád, že mu tento pobyt prospěl a doporučil nám v rehabilitacích v tomto zařízení pokračovat. Doma s Domiskem samozřejmě každý den 2-3h pilně cvičím a i když je to pro oba velmi fyzicky náročné, tak se u cvičení vždy usmívá a jde poznat, že má cvičení rád. Navíc díky tomu, že denně cvičíme se Dominičkovi zpevňuje více svalstvo. Jsem velmi šťastná že jsem se v Adeli naučila cviky, které Dominičkovi tak moc pomáhají. Ráda bych také opět poděkovala vám všem za neskutečně velkou podporu, kterou od vás s Dominičkem dostáváme a to nejen formou finančních darů, ale hlavně také v podobě pozitivních emailů, které nám zasíláte. I tyto vaše pozitivní emaily, mě povzbuzují do dalších bojů o Dominičkovo zdraví. Děkujeme, jste moc hodní.

16.7.2015

Díky Vám všem hodným sponzorům se nám opět podařilo získat dostatek financí na další 14 denní pobyt v Adeli Medical center. Máme již zamluvený termín od 6.9 - 19.9.2015 a už se nemůžeme s Domiskem dočkat. Jsem neskutečně moc šťastná, že se podařilo opět díky vám vybrat finanční prostředky na další rehabilitační pobyt. Po prvním pobytu v Adeli udělal Dominiček velké pokroky, proto pevně věřím, že další pobyt v tomto centru bude ještě úspěšnější a dostaví se u Dominička další pokroky.
Během dnešního dne částečně uhradím z Dominičkovo transparentního účtu zálohovou fakturu. Zbývající část k úhradě celé zálohové faktury bude zaslána přímo od dvou našich sponzorů Tipsport a Lumius.Ubytování a případně hyperbarická komora (pokud ji lékář schválí) budu hradit na místě až na konci pobytu.Hyperbarická komora vyjde cca 24.000 Kč a ubytování cca 26.000 Kč. Nedá se ani slovy popsat, jak moc jsem vám všem vděčná, že jste Dominičkovi umožnili další pobyt absolvovat. Byla bych neskutečně moc šťastná, kdyby Dominiček díky vaší pomoci mohl jet i na další rehabilitační pobyty v Adeli. Proto vám všem budu neskutečně vděčná za jakouli další finanční pomoc. MOC VÁM VŠEM DĚKUJEME.

13.7.2015

Dominičkovi jsem založila nový účet u Fio bank, jedná se o transparentní účet tzn., že všichni dárci mohou sledovat veškeré pohyby na tomto účtu. Tento nový účet nahradí účet starý u mbank. Veškeré dobíhající příchozí platby od sponzorů na starý účet u mBank budu přeposílat na tento nový transparentní účet včetně doposud vybraných finančních prostředků. Detaily ohledně nového účtu + odkaz na tento účet viz.sponzoring.

Číslo nového transparentního účtu je : 2400824577/2010

6.7.2015

Dnes je to již 9 dní, co jsme se vrátili z Adeli. Po dvoudenní pauze od návratu Dominiček pilně každý den se mnou 2 - 2,5h cvičí. V Adeli jsem se od našeho týmu naučila všechny základní cviky, které jsou potřeba k tomu, aby se svalstvo dále protahovalo, posilovalo a zpevňovalo. Rovněž se jednou až dvakrát denně věnujeme logopedii, která Dominička moc baví :-)
Minulou středu jsme také byli v Ostravě vyřídit ortézky na zápěstí a tento týden si je půjdeme vyzvednout. V pátek u nás byl také technik z VZP, aby přeměřil současný Dominičkův vozíček kvůli žádosti o nový, o který jsem si zažádala před několika měsíci. Doufám, že nový vozík brzy schválí, protože ten současný je hlavně kvůli skolioze nevyhovující. Minulý týden Adeli zveřejnilo na jejich FB stránkách Dominičkův příběh a také jeho pokroky po jeho prvnímu pobytu v tomto centru. A mimo jiné byl také Dominičkův příběh dnes zveřejněn na stránkách občanského sdružení APPA (asociace pomoci postiženým Adeli). V případě, že budete chtít Dominičkovi pomoci, máte nyní možnost volby mezi soukromým účtem Dominička nebo podúčtem u konto Bariéry nebo podúčtem u občanského sdružení Appa (detaily viz. http://domisek.cz/domains/domisek.cz/sponzoring). Za Vaší jakoukoli pomoc Vám budeme neskutečně moc vděční a z celého srdce Vám za ni děkujeme.

30.6.2015

Dominiček úspěšně absolvoval 14 denní pobyt v Adeli Medical Center. I přes moje mírné obavy vše úžasně a s úsměvem zvládnul.
Ráda bych poděkovala všem sponzorům, kteří 1. pobyt v Adeli Dominičkovi umožnili. Splnili jste náš sen a dali Domískovi šanci postupně se začleňovat do normálního života. Z celého srdce Vám moc děkujeme. Budeme neskutečně moc vděční za jakoukoliv další pomoc, aby Dominiček mohl absolvovat další pobyty v Adeli. Ještě jednou děkujeme.

Podrobnější informace a video

13.6.2015

Právě jsme dokončili přípravu na zítřejší odjezd do Adeli. I přesto, že byla tato příprava náročná, tak jsme vše zvládli a už se moc těšíme. Dominiček musel před Adeli podstoupit kompletní vyšetření ORL k vůli hyperbarické komoře, také byl na rentgenu kyčlí a samozřejmě Dominiček intenzivně rehabilitoval a to jak doma tak ve Zlíně, aby byl na rehabilitace v Adeli dobře připravený. Nástup máme už zítra a cvičení Domískovi začně naplno v pondělí. Věřím, že Dominiček čtrnáctidenní pobyt v Adeli bez problému zvládne, protože je to můj šikovný chlapák :-) Hned jak se z Adeli vrátíme, dáme na stránky další aktualizace i s fotkami.

13.5.2015

Minulý týden Dominiček absolvoval kontrolu u rehabilitační lékařky ve Frýdku-Místku kvůli nového vozíku. Ze stávajicího vozíčku nám už Domisek vyrostl, proto jsme podali žádost na pojišťovnu na schválení vozíku, který by mu vyhovoval. Tento týden v pondělí jsme byli na první 3 hodiny intenzivní rehabilitaci v Complex Therapy ve Zlíně. Měli jsme obavy jak Dominiček takto dlouhé a náročné cvičení zvládne, ale všechny nás mile překvapil nejen tím jak pěkně spolupracoval, ale i jeho krásným úsměvem. V úterý byl Dominiček v Olomouci na zubní prohlídce, kterou také zvládl na jedničku. Dnes jsme byli na dalším 3h intenzivním cvičení ve Zlíně a zítra nás čeká další. I dnešní cvičení Dominiček zvládl velmi dobře i přesto, že dnes absolvoval těžší cviky než v pondělí. V pátek jedeme na prohlídku na plicní do FN Ostrava a taky na kontrolu ORL + rengen kyčlí. I přesto, že je tento týden pro nás náročný, tak Dominiček vše krásně zvládá jak náročné cvičení tak dlouhou cestu do Zlína a zpět. Jsem velmi ráda, že se Dominička v Complex Therapy ujali a to i přesto, že s dětmi v takovém zdravotním stavu neměli žádné zkušenosti. Jsme šťastni že zde mají všichni lidský a vlídný přístup a že k cvičení s Dominičkem přistupují s úsměvem a milým přístupem.

23.4.2015

Tento týden jsme absolvovali vstupní konzultaci ve FyzioBeskyd potřebnou k domácím rehabilitacím.Tyto rehabilitace byly před několika měsíci přerušeny ze zdravotních i finančních důvodů. Jsme velmi štastní, že Domisek může začít znovu rehabilitovat v domácím prostředí. Náš fyzioterapeut byl mile překvapen, že Dominiček více spolupracuje a lépe reaguje na podněty. Doporučil nám také zajistit synovi ortézky na zápěstí a také trupovou otrézu kvůli skolioze.Tyto rehabilitace jsou hodně důležité, aby se Dominičkovi nezhoršovala skolioza, aby se mu zlepšilo dýchání a aby se mu posílilo svalstvo. I já jsem byla mile překvapena jak pěkně Domisek spolupracoval při náročnějších cvicích, které si s ním sama nemůžu doma dovolit. Je to prostě můj šikulka. Včera jsme měli jet do ComplexTherapy ve Zlíně na intenzivní rehabilitaci v Therasuit oblečku,bohužel byla opět rehabilitace zrušena kvůli nemoci terapeutky. Pomalu se nám už blíží termín nástupu do Adeli v Piešťanech a to je 15.6.2015. Jsme šťastní, že díky všem sponzorům, kteří nám přispěli, bude moct Dominiček podstoupit intenzivní rehabilitace v tomto celoevropsky uznávaném rehabil.centru. Do těchto rehabilitací vkládáme velké naděje, že Domiskovi pomohou k dalším pokrokům. Aby tyto rehabilitace měly co největší účinek musí se absolvovat 3-4 ročně. Proto jsme velmi vděční všem sponzorům, kteří nám do této doby přispěli a umožnili tak Dominičkovi podstoupit prvních 14 dní v Adeli. Ze srdce Vám všem moc děkujeme. Samozřejmě se snažíme nadále shánět sponzory jak na další pobyty v Adeli tak na domácí rehabilitace od FyzioBeskyd a také na intenz.rehabilitace v ComplexTherapy ve Zlíně.

7.4.2015

Včera Dominiček oslavil své 14. narozeniny.

Připravili jsme mu malou oslavu, samozřejmě nechyběl ani nějaký dáreček. Dominiček měl ze všeho velkou radost. A to je pro nás moc důležité. Dnes jsme byli s Dominičkem na kontrolních odběrech ve FN Ostrava. Věříme, že bude tentokrát vše v pořádku, protože po předešlém odběru měl nízké hladiny minerálů a některých vitamínů. V minulém týdnu měl syn přístroj, který mu monitoroval tlak po dobu 24 h. Další den jsme byli na kontrole ve FN Ostrava a naměřené výsledky jsme hned konzultovali s lékařkou. Vše bylo v pořádku jen došlo k malé úpravě léků. Zítra nás čekala první intenzivní rehabilitace v ComplexTherapy ve Zlíně. Bohužel nám dnes volali, že je terapeutka nachlazená, proto jsme museli rehabilitace o týden odložit. Dominiček jezdí moc rád autem, takže všechny cesty zvládá velmi dobře a stále se na mě směje.

27.3.2015

Dnes jsme se vydali s Dominičkem na výlet do rehabilitačního centra ComplexTherapy ve Zlíně na konzultací ohledně intenzivních rehabilitacích a terapie v TheraSuit oblečku. Byli jsme mile překvapeni vstřícným přístupem. Tarepeutka si Dominička důkladně prohlédla a zjišťovala jak bude reagovat na některé cviky. Bylo potřeba zjistit, jestli Dominiček vůbec intenzivní rehabilitace zvládne. Po důkladném vyšetření nám doporučili 3 týdenní intenzivní rehabilitace a to 3-4 hodiny denně/5 dní v týdnu včetně terapie v oblečku TheraSuit. Byli jsme velmi rádi, že centrum ComplexTherapy Dominička přijalo a že bude moci začít intenzivní rehabilitace. Adeli a ComplexTherapy jsou zatím jediná centra, která se Dominička chtějí ujmout a dát mu tak šanci udělat další pokroky. Dominiček už také vyzkoušel nový vozíček a v blízké době tedy budeme podávat žádost na pojišťovnu o proplácení tohoto nového vozíčku. V pondělí čekají Dominička odběry.

8.3 2015

Dominiček mi dělá stále větší a větší radost. Je to můj malý-velký smíšek a jeho smích mi dodává spoustu energie. Za 14 dní nás čeká zkouška nového vozíku. Je už to velký chlapák a ze starého už vyrostl. Proto mu musím zajistit vozíček nový, který mu bude po všech stránkách vyhovovat. V úterý poprvé vyzkouší kraniosakrální osteopatii, sama jsem zvědavá jaké to bude mít účinky.
V příštím týdnu nás čekají kontrolní odběry krve a já věřím, že výsledky budou v pořádku. Na začátku dubna nás čeká kontrola na kardiologii. Dominiček opět dostane na doma přístroj, který mu bude 24 h. monitorovat jeho tlak.
Duben budeme mít docela nabitý a mimo jiné budeme slavit své 14. narozeniny :-)

Už se moc těšíme ...

18.2.2015

Domisek dělá stálé pokroky, je čím dál šikovnější a jeho smích je prostě nakažlivý. A taky jsme zdá se bez újmy překonali chřipkové období (hlavně to nezakřiknout) a přes všechny ty peripetie,hadičky a kyslíky ,které Domiskovi pomáhají se soustředíme na další věci které bychom rádi zvládli. Snažíme se doma cvičit ,protože dojíždění není právě to nejjednodušší a nejbezpečnější vzhledem k slabé imunitě. Jen by to chtělo větší dávky. Radi bychom absolvovali i pobyt v Adeli Piešťany a tak touto cestou bychom rádi oslovili i případné sponzory, jelikož ceny za samotné rehabilitace v rozsahu alespoň dvou hodin týdně a pobyt v centru Adeli je mimo naše možnosti...
Za každou Vaši podporu předem děkujeme.

18.6.2014

Opět přidáme nějaké novinky. Před několika dny jsme se vrátili z neplánované hospitalizace v nemocnici v Ostravě. Hlavní příčinou byla viroza ,která se nedařila zvládnout doma. Posléze se ke všemu zjistilo,že Domisek má problémy s dýcháním a tím pádem s okysličením. Po všech vyšetřeních ,které následovaly,je situace taková, že Domisek musí být nyní dlouhodobě napojený na kyslíkový koncentrátor, který jsme si prozatím museli zapůjčit z Charity.
Bohužel je tento přístroj nepřenosný, takže teď je vlastně Domi trvale odkázaný na domácí prostředí. Rádi bychom, kdyby se nám podařilo získat kyslíkový koncentrátor přenosný, aby mohl Domi zase ven na procházku a podobně. Tak snad se zadaří co nejdříve.

A jedna dobrá zpráva, Domisek je už bez virozy a má konečně úplně nové auto. Má z něj moc velikou radost. Tak věříme ,že bude dlouho sloužit a brzy přidáme taky nějaké fotky... :-)

24.3.2014

Zdravíme Všechny spolu s Domiskem a doplníme nějaké aktualitky.
Tak jsme byli před několika málo dny opět na kontrole v OV spojené s ultrazvukem bříška. Ten dopadl dobře, a vše funguje jak má. Trošku se nám rozhodily jaterní testy, ale po úpravě dávkování léků věříme,že se vše opět srovná. Taky jsme byli minulý měsíc na zubní klinice v Olomouci. Odjížděli jsme s obavami na neúspěch po předchozích konzultacích v jiných zařízeních.Jaké bylo naše překvapení, když se nás ujala velmi šikovná paní zubařka a provedla ještě ten den komplexní ošetření zoubků. Odstranila Domiskovi všechen zubní kámen a zbytky prvních zoubků. Na všechny pak čekalo krásné překvapení v podobě krásných zoubků bez jediného kazu.Byli jsme všichni nadšeni(až na Domiška),ale nakonec to chlapák zvládl a zase má krásný úsměv :-) Příští měsíc tak jedeme opět, tentokrát už jen na běžnou kontrolu.To už bude Domi 13, budeme totiž slavit narozeniny ...

5.6.2013

Po delší odmlce něco málo co je u Nás nového :) Dominičkovi se daří v tuto dobu dobře, i když jsme měli plánovanou krátkodobou hospitalizaci,kvůli vysokému tlaku,na který dostal Domiš léky. Pak následovalo nachlazení,takže antibiotika, a aby toho nebylo málo, přidal se malý dekubit. Naštěstí už je vše vyléčeno a zahojeno a tak už se těšíme na léto a procházky...

26.5. 2012

Opět přidáváme malou aktualizaci , Dominičkovi se daří dobře a až na drobné nachlazení byl po celou dobu v pořádku, a v dubnu oslavil své 11-té narozeninky se spoustou dárečků :-)

5.1. 2012

Po Novém roce opět malá aktualizace. V prosinci jsem se přestěhovala s Dominičkem a dcerou do Frýdlantu nad Ostravicí,kde nyní bydlím sama v pronajatém bytě. S příchodem nového roku, jsme začali opět řešit rehabilitace a tolik očekávaný vertikalizátor. Souběžně taky řešíme prostředky a příspěvek na nákup automobilu a jeho dodatečnou úpravu pro převoz inv.vozíku.

09.9. 2011

Po prázdninové odmlce zase alespoň malá aktualitka.
Během prázdin bylo vše v pořádku,tzn. výsledky krve a podobně. Domisek protože už má vozíček se tak mohl podívat na spoustu míst v přírodě,ale taky třeba do ZOO a nebo Dinoparku. Všechny výlety zvládl na jedničku,
je to prostě šikula :)
Taky jsme celé prázdniny pilně cvičili a přidali jsme třetí cvičení v týdnu a to Vojtovu metodu.

30.4. 2011

Takže pro nás dobrá zpráva, konečně se nám podařilo nějakým způsobem zajistit vozík ,který už tolik potřebujeme. Jedná se sice o vozíček jiného výrobce ,ale po odzkoušení jsme se shodli,že bude Domikovi taky vyhovovat. Takže snad do týdne by měl být doma a pak hurá ven a taky na kontrolu do Ostravy.

6.4. 2011

Tak dnes má Domisek své první kulaté narozeninky 10 let.
Dostal nějaké ty dárečky a gratulace a taky dnes zkoušel jiný vozík. Vše proběhlo bez komplikací ,ale ještě budeme vyzkoušet stejný typ jen menší.
Pak se snad už rozhodne a konečně se to Domiskovi vyřeší...

30.3. 2011

Dnes jsme měli naplánovánu zkoušku jiného typu vozíku, ale bohužel se situace trošku zkomplikovala a tak budeme zkoušet až příští středu.
Uvidíme pak zda bude tento typ vozíku vhodný. Nu už bychom moc rádi aby se to vyřešilo. Venku začíná být krásně a my se nedostaneme dál než na zahradu :(

18.3. 2011

Minulý týden jsme dělali náběry krve a tak po konzultaci se musely upravit některé léky. Taky máme lehce zvýšené CRP takže budeme muset odběry opakovat a doufat,že se vše vrátí co nejdřív k normálu.
Pokud jde o vozík a VZP tak prozatím žádná reakce ani odpověď :(

10.2. 2011

Tak už máme pohromadě opět papíry pro VZP na vozík, takže zkusíme další kolo.Snad budeme úspěšnější než minule a vozíku se dočkáme.
Prozatím jsme uvězněni doma protože do kočárku se už nevejdeme. Ještě že máme ty sáňky ,ale ty jaksi potřebují sníh :)

26.1.2011

Tak od včerejška už zase cvičíme. Měli jsme teď trošku pauzu,protože Domi byl nachlazený. Taky jsme zkoušeli jiný vertikalizátor a ten už byl vyhovující.
Jelikož jej pojišťovna neuhradí,a ani bychom to nyní nežádali,vzhledem k problémům s vozíkem, budeme jeho nákup muset řešit přes sponzory...

02.01.2011

Dovolte nám na úvod Nového roku 2011 Vám všem se srdce poděkovat za pomoc, podporu i dary pro Domika a Všem přejeme do Nového roku ,štěstí ,lásku ,zdraví, zdraví, zdraví ....

Domisek s rodinou

28.12.2010

Dnes nám přivezl pán z fa Proormedent pro Domiska motomed, takže takový krásný vánoční dárek za který jsme moc moc rádi a ode dneška tak přibude Domiskovi ke cvičení i šlapání na motomedu :-)

POMOHLI NÁM :

 
 
 
 

 

 
 

domisek.cz


Vsevjednom.cz